CS:GO WESG Finalleri başlıyor!

CS:Go Mehmet Atagul

1.500.000 dolar ödül havuzu ile e-spor meraklılarını ekran başına kilitleyen WESG finalleri başladı ve 18 Mart’a kadar devam edecek. Toplamda 32 takımın katılımı ile  4’lü şekilde 8 gruba ayrılacak olan takımlar grup maçları yapacaklar. Her grubun  1. ve 2. olanlar bir üst tura çıkmaya hak kazanacak ve 2. grup aşaması başlayacak. Bu turu geçen takımlar ise play-off şeklinde eleme usulü maçlara katılacaklar.

Daha önce haberini yaptığımız otel skandalını bir kenara bırakırsak, WESG yine efsane takımları karşılaştırarak hepimize nefeslerimizi tutturacak.

WESG Finalleri içerisinde bir Türk takımıda var!

Espor severlerin yakından tanıyacağı Space Soldiers ekibi, bugüne kadar bir çoğu önemli CS:GO turnuvasına davet edilmeyi başarmış bir Türk takımı. F grubunda yer alacak olan Space Soldiers’ın rakiplerine nazaran şanslı bir kura çektiğini söyleyebiliriz. Türk ekibi olan Space Soldiers’ın grubunda Polonyatakımı olan Recca, Arjantin asıllı Isurus takımı ve Fransız Limitless ekibi yer almakta. İlk maçına 14 Mart tarihinde çıkacak olan ekibin, bir sonraki aşamaya geçmesini umuyoruz. Ayrıca turnuvada FnaticSK GamingCloud9 ve EnVyUs gibi çok önemli rakiplerde yer almakta.

Ukrayna takımı turnuvadan geri çekildi!

Ukrayna takımının yıldızı olan Aleksandr “s1mple” Kostyliev, kişisel sebeplerden ötürü turnuvaya son anda katılmaktan vazgeçtiğini açıkladı ve bu haberin ardından tüm Ukrayna takımı turnuvadan çekildiğini geçtiğimiz günlerde ilan etti.

Hangi takım ne kadar ödül alacak?

Turnuva birincisi 800.000 dolar tutarında büyük ödülün sahibi olacak. İlk dört içerisinde bulunan diğer takımlarında oldukça tatmin edici ödüller kazanacağı turnuvada, ilk 16 içerisine giren her takım değişen miktarlarda para ödülü kazanmış olacak.

Önceki Haber

WESG'de yaşanan otel skandalı YOK ARTIK dedirtti!

Sonraki Haber

Valve oyun içi ticareti kökten değiştirecek bir karara imza attı