WESG'de yaşanan otel skandalı YOK ARTIK dedirtti!

CS:Go Mehmet Atagul

Efsane takımların kıyasıya rekabeti ile nefeslermizi tutturan WESG'de otel skandalı.  Turnuvaya çok kısa bir süre kala, takımların kalacağı asıl otelin sözleşmeyi feshetmesi sonucu yeni bir otelle anlaşan WESG Turnuva Komitesi, ikinci otelin durumu ve otelde yaşanan ilgiç olaylar neticesinde herkesin tepkisini çekmiş.

Takımların Çin'e olan heyecanlı yolculuğunu böyle bir otel ve ortam ile sonlandırdıklarını düşünürsek morallerin nasıl olduğunu tahmin edebiliriz. Space Soldiers oyuncularının da yer aldığı birçok oyuncu, sosyal medyada yaptığı paylaşımlarda otelin konaklamaya hiç elverişliği olmadığı ve turnuva boyunca burada kalmanın birçok zararı olacağından bahsetti.

Cloud9’ın Türk asıllı Amerikan oyuncusu tarik: “WESG’in takımlar için ayarladığı otel kesinlikle kabul edilemez. Hala burada olan takımlar için oldukça üzgünüm. Umarım kalacak yeni bir yer bulabilirler. Büyük otel zincirlerini öneririm,” açıklamasında bulundu.

Hadi ScreaM'ın paylaştığı direk dansı potansiyeli olan şu videoya bir göz atalım:

İspanyol takımı Wololos’tan mixwell ise: "Cloud9, otele geldiği gibi kaçtı ve en iyi şeyi yaptıklarını söyleyebilirim. Sıcak suyu kullanmak için açtığınızda, kahverengi bir şekilde akıyor hatta şu anda sıcak su bile yok. Odalar tozlu ve pis. Restoran inanılmaz yavaş ve otelin yakınlarında hiçbir şey yok." dedi.

MAJ3R: "Uçuşumuzun yedi saat rötar yapması nedeniyle iki gecemizi havalimanında geçirmek zorunda kaldık. Şangay aktarmamızı kaçırdık. Otele geldik ve tek hayalim duş alıp, uyumaktı; ancak su kahverengiydi ve sıcak su yoktu. Oda temiz değildi. Hayatımda gördüğüm en kötü otel olabilir. Beni İstanbul’a geri götürün."

Yetkili abiler sorunun çözülmesi için tüm güçleri ile çalıştıklarını ifade ettiler ama olan oldu, özellikle ScreaM'ın twitter sayfasında sürekli güncel gelişmeler ve yaran içerikler bulabiliyorsunuz.

Önceki Haber

Dreamhack'e davet edilen son takımlar da belli oldu

Sonraki Haber

Valve oyun içi ticareti kökten değiştirecek bir karara imza attı