PUBG’nin yeni haritası geldi! Oynamak için yapmanız gerekenler:

PubG Mehmet Atagul

Steam‘de kırılmadık rekor bırakmayan PUBG’nin yeni ve diğerlerine oranla çok daha küçük olan haritası, bazı kullanıcılar için aktif hale geldi. Codename: Savage olarak adlandırılan harita yakında herkes için oynanabilir olacak.

PUBG’ye başka ne yenilikler geliyor?

Öncelikle Codename: Savage adlı haritanın alfa test sürecinde olduğunu ve normalde 8 kilometrekarelik bir alanda oynanan yapımın, yeni harita ile birlikte 4 kilometrekareye daralacağını da belirtelim. Genellikle ormanlık alanlardan oluşan harita, oyuna yeni silahlar ve yeni dürbünler de ekleyecek.

Henüz PUBG Corp. tarafından resmi olarak tanıtılmayan bu dürbünlerin arasında 3x ve 6x yakınlaştırıcılar bulunuyor. Ayrıca Skin Tracker adındaki Twitter hesabının paylaştığı oyun dosyalarına göre pompalı tüfekler için Duckbill adında bir silah eklentisi de haritada yer alacak. Pompalı tüfekten çıkan saçmaların dağılmasını engelleyen eklentinin ne olduğunu merak ediyorsanız, aşağıdaki görsele göz atabilirsiniz.

Yeni haritada oynamak için:

Her ne kadar davet sistemli işlese de, yeni haritayı oynamak ve alfa test sürecine katılmak çok da zor değil. Sınırlı sayıda olmasına rağmen oldukça bonkör davranan PUBG Corp. kapalı beta keylerini bu adres üzerinden dağıtmaya başladı. Tek yapmanız gereken yandaki linke tıkladıktan sonra açılan sayfada steam ile login olup key i almak ve steam üzerinden etkinleştirmek. Daha sonra sunucular açık olduğu müddetçe sorunsuz bir şekilde alfa test oyununu indirip yeni haritada oynayabilirsiniz.

Şimdilik yeni harita ve yeni eklentiler hakkında gelen bilgiler bunlar. Ne yazık ki haritanın oyuna ne tür silahlar ekleyeceği henüz bilinmiyor çünkü alfa testine katılan oyuncular da yeni silahları görebilmiş değil. Zira hiçbir yeni silah daha oyuna eklenmedi.

Önceki Haber

Event başladı, 8 kişilik takımlar hazır!

Sonraki Haber

PUBG'ye DEATMATCH modu geliyor!