KIŞ MEVSİMİ FİNALLERİ İÇİN ZAMAN GELDİ!

League of Legends Ahmet Kökyar

KMF'yle ilgili tüm detayları ve merak edilen soruları bir araya getirdik.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde lig aşaması sonuçlandı, bu da KMF’nin yaklaşması anlamına geliyor!

 

YENİ BİR KMF

Bu sezon mevsim finallerini izleyen herkese daha farklı bir deneyim sunmak için, KMF’yi ekran başında mücadeleleri izleyen seyircilere daha çok hitap edecek şekilde konumlandırdık. Amacımız çeyrek finalden başlayarak tüm seyircilerle beraber KMF coşkusunu kutlamak ve izleyen herkese aynı hissiyatı yaşatabilmek. Bunu sağlamak için ilk değişikliğimiz KMF’yi sadece Kış Mevsimi Finali olmaktan çıkararak çeyrek final ve yarı finali de kapsayacak şekilde Kış Mevsimi Finalleri’ne dönüştürmek oldu.

Ayrıca geçtiğimiz yıllarda birçok kez sizden aldığımız geri bildirimler doğrultusunda, ekran başında izleyip etkinliğe fiziksel olarak katılamayanların verilen hediyelere sahip olamaması konusunda da adımlar attık. Çeyrek finalden itibaren düzenleyeceğimiz çevrimiçi etkinlikle, takımların mücadelesine ortak olan 20.000 KMF seyircisine hediye vermeyi planlıyoruz.

 

FİNAL 22 NİSAN’DA, KAZANAN MSI’DA!

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin iki büyük şampiyonundan birini belirleyecek ve uluslararası arenada devlerin arasında bölgemizi temsil edecek takımı öğreneceğimiz final mücadelesi 22 Nisan’da gerçekleşecek. 7-8 Nisan’da oynanacak çeyrek final karşılaşmalarının ardından 13-14 Nisan’daki yarı finalde zafere ulaşan iki ekip, Türkiye’nin en başarılı LoL espor takımı olmak için sahneye çıkacak. Büyük finali kazanan takım hem kupanın hem de MSI biletinin sahibi olacak.

Kış Mevsimi Şampiyonu, elde ettiği zaferin ardından yeni bir hikaye yazmak için Mayıs ayında Almanya’nın Berlin ve Fransa’nın Paris kentlerinde gerçekleşecek MSI’ın yolunu tutarak uluslararası arenada buluşan 14 League of Legends bölge şampiyonu arasında Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi Şampiyonu unvanıyla ülkemizi temsil edecek.

 

FİNAL FORMATI VE İZLEYİCİ DENEYİMİ

2018 yılına girerken yeni sezon ve gelecek yıllar için yaptığımız değişiklikleri önceden duyurmuştuk. Hedefimiz, yakın gelecekte uluslararası sahnede söz sahibi olan bir bölge haline gelmek. Bu süreçte ise espor ekosisteminin sürdürülebilirliğini üst seviyede tutarken bunu takımların final sahnesi deneyimini en az etkileyecek biçimde yapabilmek için biletli seyircilerin yer alacağı büyük çaplı bir etkinlikten ziyade bu yılki mevsim finallerini farklı bir formata çevirdik. Yılın iki büyük şampiyonundan birini belirleyecek olan final karşılaşmasını O Ses Türkiye stüdyolarında gerçekleştireceğiz.

Ayrıca 2019 yılında ligi 10 takıma yükseltmek, yayın kalitesinde ve deneyiminde yaptığımız değişiklikler, yeni bir ekonomik yapı ve hâlâ üzerinde çalıştığımız için ilerleyen zamanlarda duyuracağımız projeler gibi yatırımlara daha fazla öncelik vermemiz de bu kararı almamızda etkili oldu.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin bu yılki iki büyük şampiyonundan ilkine canlı tanıklık etmek için 7 Nisan’da başlayacak Kış Mevsimi Finalleri rekabetine hepiniz davetlisiniz! Kış Mevsimi Finalleri’nin yayınını her zaman olduğu gibi resmi Twitch kanalımızdan takip edebilir, eşleşmeler, fikstür, maç sonuçları gibi bilgilere ve çok daha daha fazlasına LoLespor.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

SORU & CEVAP

Bu yıl neden KMF için bilet satışı ve fiziksel bir etkinlik yok?

Hedefimiz, yakın gelecekte uluslararası sahnede söz sahibi olan bir bölge haline gelmek. Bu hedefe ulaşmak için yatırımlar yaparken bazı şeyleri değiştirmemiz, bazen yeni sistemlere geçmemiz bazen de radikal kararlar almamız söz konusu. Bu yüzden Kış Mevsimi’nin final mücadelesini, takımların sahne deneyimi yaşayabilmesi için O Ses Türkiye stüdyolarında gerçekleştireceğiz ama etkinliğe biletli izleyici alamayacağız.

Bu etkinliğin muhtemel espor arenası projesiyle benzer bir deneyim sağlaması da bir diğer amacımız. Ancak kupa mücadelesini izleyen herkesin KMF heyecanını paylaşabilmesi için bu süreci çeyrek final karşılaşmalarından başlayan ve stüdyodaki finalle son bulan online bir etkinlikle destekleyeceğiz. Bu etkinliğin ayrıntıları, çok yakında paylaşılacak.

 

20.000 kişiye verilecek hediyeden bahsettiniz, bu nasıl olacak?

KMF yayınını Twitch üzerinden izleyen seyirciler için çeyrek finalden başlayacak bir hediye sistemi üzerinde çalışıyoruz. Detayları Kış Mevsimi Finalleri’nin başlayacağı haftanın ilk günlerinde duyuracağız.

 

Yayını nereden takip edeceğim?

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin Kış Mevsimi Finalleri’ni her zaman olduğu gibi resmi Twitch kanalımızdan takip edebilirsin. Yayın günlerini ve saatlerini ise LoLespor.com adresinde bulabilirsin.

 

İzleyici olarak katılmanın herhangi bir yolu yok mu?

Etkinlik için herhangi bir bilet satışı olmayacak. O Ses Türkiye stüdyolarının kapasitesi sınırlı olduğundan, etkinliğe gelecek izleyiciler taraftar gruplarından davet usulüyle veya sponsorlar tarafından yapılan kampanyalar yoluyla katılım sağlayacak.

 

KMF’yi bilet satışı olmadan yapıyorsunuz TBF de böyle mi olacak?

Yaz Mevsimi Şampiyonu’nun belirleneceği senenin ikinci finali için fiziksel bir etkinlik yapma planımız devam ediyor. Her ne kadar şu an bunları açıklamak için çok erken olsa da geçtiğimiz yıllardaki TBF deneyiminin daha fazlasını sunmak için çalışıyoruz.

 

Kaynak : lolespor

Önceki Haber

Kai’Sa Oyuncu Laboratuvarlarında Evriliyor

Sonraki Haber

Soraka, Graves ve Çadır için Yeni İfadeler